Arduino Programlama El Kitabı Cilt II kitabını indir

Arduino Programlama El Kitabı Cilt II
Bir bilgisayar ile aynı mantığa sahip arduino, tek bir yonga içersinde CPU, I/O sistemleri, hafıza elemanları ve kendi işletim sistemi ile birlikte gelmektedir. Düşük maliyetli, kullanımı ve programlanması kolay bir mikrodenetleyici olan arduino kontrol ve takip gerektiren elektronik ve elektrik devre uygulamalarında artık sıklıkla kullanılmaktadırlar. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar vasıtasıyla programı yazılmakta ve arduinoya aktarılmaktadır.

Bu kitaptan faydalandığınız zaman bu küçük mikrodenetciye hükmedeceksiniz. Arduinoyu programlamayı öğrenecek ve C programlama diline, arduinoyu programlayacak kadar vakıf olacaksınız. Her türlü programı tasarlayarak ve kumanda edeceğiniz yan donanımları bağlayarak bir kontrol sistemi elde edebilir ve oldukca gelişmiş projeler oluşturabilirsiniz.
Kitapta programlama dili oldukça uzun ele alınmıştır. 37 adet komponent ve 48 adet sensör ile proje gerçekleştirilmiştir ve çok miktarda örnek proje sunulmaktadır. Her konuda birden fazla örnek proje mevcut olup arduinoyu derinlemesine anlamanızı ve proje tasarlamanızı sağlar. İki cilt olan kitapta 689’dan fazla proje ve kodu mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir