Demokrat Parti’nin Gençlik Politikaları ve Gençlik Teşkilatı (1946-1960) & Kazanılamamış Bir Gençliğin Tarihi kitabını indir

Demokrat Parti’nin Gençlik Politikaları ve Gençlik Teşkilatı (1946-1960) & Kazanılamamış Bir Gençliğin Tarihi
Dünyada ve ülkemizde bu zamana kadar çocuğun tarihi, kadının tarihi, erkeğin tarihi gibi pek çok alanda tarihsel çalışmalar yapılmıştır. Fakat gençliğin tarihi ile ilgili bilimsel alanda yapılmış çalışmaların sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu kitap da bu alanda yapılmış bir yüksek lisans çalışmasını temel almıştır.
Bugünün gençlik siyasetine de çokça şey söyleyeceğine inandığımız bu kitap aslında “Tarihe hükmedemeyen bugüne hükmedemez” anlayışını belli oranda ifade etmektedir.
Bugün dünya çapında değil ama bizim ülkemizde “Gezi” sonrasında yeni ve güçlü bir gençlik algısı ortaya çıkmıştır. İlk ortaya çıkış yıllarını andıran pek çok sıfat kabilinden kullanımlar söz konusudur. Bu günlerde en çok sorulan sorulardan biri yine “Nasıl bir gençlik?” sorusudur.
Bu kitap, gençlik politikaları geliştirememiş, eğitim politikalarını ise Amerikan sistemiyle denetletmiş olan bir DP’nin aslında yine ihmal ettiği gençlerin ateşlediği kıvılcımla iktidardan uzaklaştırılmasını çok manidar olarak tespit ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir