Hakimlik Kampı Adli Hakimlik Konu Anlatımlı Modüler Set kitabını indir

Hakimlik Kampı Adli Hakimlik Konu Anlatımlı Modüler Set
Çok Kıymetli Hâkimlik Sınavı Adayları,
  HÂKİMLİK KAMPI-ADLİ Kitabımız her biri alanında uzman, tecrübeli ve yetkin bir kadro tarafındanAdli ve İdari Hâkimlik sınavlarında çıkan tüm konuları kapsayacak şekilde büyük bir
titizlikle hazırlanmıştır.
  Kitapta her bir alan hazırlanırken sınavın formatı kadar son yıllarda değişen ve genişleyenkapsam ve içeriği de özellikle göz önünde bulundurulmuştur:
Bu bağlamda her bir bölümde:
“Kırmızı Alarm” kutucuklarında daha önceki yıllarda çıkmış ya da önümüzdeki sınavda çıkma ihtimali en yüksek konu, kavram ve hususlar yer almaktadır.
“Sarı Alarm” kutucuklarında, adaylara sınavda akıllarına gelecek tüyolar sunulmakta, soru çözerken işlerini kolaylaştırıp işlerini kolaylaştıracak taktik ve stratejiler bulunmaktadır.
“Yeşil Alarm” kutucukları konuların somutlaşmasını sağlayacak örnek ve yargı kararlarını içermektedir.
“Mavi Alarm” kutucuklarında ise son dönem içinde baş döndürücü hızla değişen mevzuatımızdaki en güncel değişikliklere yer verilmekte, böylelikle adayın kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” olarak maruf 27/03/2015 tarih 6638 sayılı Kanun ya da “6. Yargı Paketi” olarak geçen 02/12/2014 tarih ve 6572 sayılı Kanun dâhil tüm güncel mevzuat değişikliklerini kolayca ve hızla
takip edebilmesi sağlanmaktadır.
  Ayrıca her bölümün sonuna ilgili konu anlatımlarını örneklendiren, ÖSYM’nin o konuda soru tarzını ve önem verdiği noktaları kavrayıp dikkat ve ilgilerini bu minvalde teksif etmelerini sağlamak amacıyla çıkmış örnek sorulara yer verilmektedir. Bu bağlamda HÂKİMLİK KAMPI-ADLİ kitabımızda toplam 1153 adet ÖSYM tarafından sorulmuş soru ve yanıt seçeneği yer almaktadır.
Kitabımızdaki bölümleri hazırlayan yazar kadrosu aşağıda yer almaktadır:
HÂKİMLİK KAMPI-ADLİ:
ANAYASA HUKUKU : Ahmet NOHUTÇU
İDARE HUKUKU : Ahmet NOHUTÇU
İDARİ YARGI : Ahmet NOHUTÇU
MEDENİ HUKUK : Tan Tahsin ZAPATA
BORÇLAR HUKUKU : Tan Tahsin ZAPATA
CEZA HUKUKU (GNL&ÖZL) : Sinan SAKİN
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU : Sinan SAKİN
TİCARET HUKUKU : Ayşe SARICA
İCRA İFLAS HUKUKU : S. Mehmet YILDIRIM
MEDENİ USUL HUKUKU : S. Mehmet YILDIRIM
  Sınava amacına uygun, hızlı ancak doğru ve emin usulle ve sınav format, pratik ve içeriğine uygun olarak hazırlanmak isteyen adayların kitabımızdan son derece yarar sağlayacağına eminim.
  Unutmayalım: “Usulsüzlük vusulsüzlük doğurur”. Biz on yıllara uzanan emeğimiz, tecrübemiz, bilgimiz, birikimimizle en isabetli olduğuna kanaat getirdiğimiz “usulü” sizlere sunuyoruz.
Daha doğrusu çok saygın, çok önemli ve prestijli bir meslek olan hâkimlik mesleğine başlamak için usul ve izleyeceğiniz yol adresini biz gösteriyoruz. Bu adres ile emek çekerek yol almak ve maksadınıza vasıl olmak size düşüyor. Çok kimse adres ve yol yöntem konusunda fikir sahibi olmadan gece karanlığında ek feneri ile yol ararken size bu konuda katkı sağlayıp yol göstermenin
onuru ve mutluluğu bizim için emsalsiz bir lütuftur.
  Başarı dileklerimizle…
  Bu arada kitabımızın isim ve fikir öncülüğünü yapan başarılı, centilmen, vizyoner ruhlu girişimci arkadaşımız Barış Gezerkaya’ya ve binbir türlü cefamıza ve nazımıza katlanan son derece maharetli, sanatkar ruhlu, zarif ve hanımefendi kardeşimiz Ümmühan Eroğlu’na kalbi şükranlarımızı
sunarız.
Doç. Dr. Ahmet NOHUTÇU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir