Ustaca Fotoğraflar & Objektiflere Yansıyan Yaşam İzleri kitabını indir

Ustaca Fotoğraflar & Objektiflere Yansıyan Yaşam İzleri
Türk Fotoğraf Sanatı son yıllarda önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Türk Fotoğrafçıların uluslararası alanda kazandıkları başarıların yanı sıra, ülkemizde fotoğraf sanatına ilgi duyan önemli bir kesim oluştu. Fotoğraf paylaşım platformlarına gösterilen ilgi, ülkenin her yerinde oluşan fotoğraf grupları, dernekler, kulüpler bu ilginin en önemli göstergesi oldu.
 
Ülkemizde fotoğraf sanatına duyulan ilgide, en büyük katkı elbette ki yıllarını bu sanata vermiş ustaların olsa gerek. Uluslararası başarıları, davet edildikleri her ortama katılmaları, katıldıkları bu ortamda bilgi ve tecrübelerini aktarmaları yeni kuşak Türk Fotoğrafçıları için önemli bir ilham kaynağı oluyor.
 
fotoiz.com fotoğraf paylaşım sitesi ve Birenk Yayıncılık olarak, bu ustaları ve önemli çalışmalarını bir araya getirerek, eserlerini ölümsüz kılmak, genç kuşak fotoğraf sevdalılarına arşivlik bir eser sunmak ve Türk Fotoğraf Sanatı’nın gelişmesine bir nebze olsun katkıda bulunmak üzere yola çıktık ve başardık.
 
Bu eser;
Sabit Kalfagil’in de ifade ettiği gibi; “kurum ve kuruluşların tüm ilgisizliğine rağmen büyük başarılara imza atan Türk Fotoğraf sevdalılarına bir armağan olmuştur.”
 
Fotoğraf Sanatçıları: Ata Yakup Kaptan, A. Beyhan Özdemir,Coşkun Aral, Emre İkizler, Erdal Kınacı, Güler Ertan, Gültekin Çizgen, Haluk Uygur, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Levent Konuk, Mehmet Hanay, Mehmet Turgut, Muammer Yanmaz, Mustafa Seven, Nıko Guıdo
Özer Kanburoğlu, Reha Bilir, Sabit Kalfagil, Tamer Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir