Veganlık Temelleri, Faydaları, Riskleri kitabını indir

Veganlık Temelleri, Faydaları, Riskleri

Tamamen bitki temelli beslenme kamusal alanda güçlenmekte ve bu beslenme türüne politik anlamda ilgi artmaktadır. Hatta bazı uzmanlar, içinde yaşadığımız yüzyıl sona ermeden sağlığa bağlı nedenler, toplumsal düşünceler ve aynı zamanda ekolojik gereklilikler ve etik düşünce yapısından dolayı veganlığın en uygun ve baskın beslenme biçimi olacağına inanmaktadırlar.
Ünlü beslenme bilimci Claus Leitzmann, veganlığın gelişimiyle beraber türlerini tanıtmakta ve veganların gerekçelerini incelemektedir. Veganlığın kanıtlanmış faydaları ve potansiyel riskleriyle ayrıntılı olarak ilgilenmekte ve böylece, vegan beslenmeyi düşünen herkese gelecekteki beslenme alışkanlıkları hakkında makul bir karar vermeleri için sağlam bir temel sunmaktadır. Bu noktada vegan beslenmenin, beslenmeye bağlı hastalıklar üzerindeki etkisini de göz önünde bulundurarak çeşitli vegan beslenme uygulamalarına yer vermektedir.
Prof. Dr. Claus Leitzmann biyokimya ve beslenme bilimi uzmanıdır, Gießen Üniversitesine bağlı Beslenme Bilimi Enstitüsüne başkanlık yapmıştır. ABD, Tayland ve Çin’deki üniversitelerde uzun süreli faaliyetlerinin yanı sıra yayımladığı çok sayıda eseri uluslararası saygınlığının birer göstergesidir. Leitzmann, kanseri önleme alanında Zabel Ödülü ve önleyici beslenme alanında Broermann Ödülü almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir