Asteriks ve Gotlar kitabını indir

Asteriks ve Gotlar
Asteriks: Maceralarımızın kahramanı. Sevimli, zeki ve savaşçı, zor görevlerin adamı. Asteriks insanüstü gücünü büyüfiks’in hazırladığı sihirli iksirden alır…
Oburiks: Asteriks’in can dostu. Dikilitaş dağıtımı yapar, yabandomuzu tutkunudur. Yiyecek domuz ve yeterince kavga olduğu sürece, her şeyi bırakıp Asteriks’le yeni bir maceraya atılmaya hazırdır. Ona her zaman yoldaşlık eden İdefiks, dünyadaki tek bilinen çevreci köpektir ve ne zaman kesilmiş bir ağaç görse fenalık geçirir.
Büyüfiks: Kasabanın saygın büyücüsü. Topladığı otlarla sihirli iksirler yapar. Bunların arasında en önemlisi, içene insanüstü güç veren iksirdir…
Kakofoniks: Ozan. Müzik yeteneği konusunda bir fikir birliği yoktur. Kendisi, dahi olduğuna inanır, diğerleri ise bu konuda konuşmamayı yeğler. Sessiz kaldığı sürece sevilen biridir.
Toptoriks: Köyün Şefi. Heybetli, cesur ve ateşli. Adamları tarafından sevilen ve sayılan bu yaşlı savaşçıdan düşmanları çok korkar. Toptoriks’in tek korkusu “yarın göğün başına yıkılacak” olmasıdır. Yine de yarın hep bir sonraki gün olduğu için yaşamını fazla tasalanmadan geçirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir