Bilinçli Hipnoz kitabını indir

Bilinçli Hipnoz
Sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın anahtarı: Bilinçli Hipnoz

Bilinçli Hipnoz Derneği’nin kurucusu olan ve başkanlığını yürüten Ali Eşref Müezzinoğlu, Bilinçli Hipnoz adlı kitabında, hipnozun kadın hastalıklarından cerrahi müdahalelere, diş hekimliğinden çocuk hastalıklarına kadar tıbbın pek çok alanında kullanıldığını belirtiyor.

Diş hekimliğinde: Diş hekimi korkusunun giderilmesi, bulantının kontrol altına alınması, ağza yerleştirilen aparatlara hastanın alışması, ağrının giderilmesi ve dişçi koltuğu korkusunun giderilmesi için hipnozdan yararlanılıyor.

Kadın sağlığı: Gebelik korkusunu yenmede, gebelikte oluşan bulantı ve kusmaları gidermede, düşük yapma korkusunu yenmede ve ağrısız ve narkozsuz bir normal doğum gerçekleştirmede hipnoz kullanılıyor. Bilinçli Hipnoz ayrıca, doğumdan sonra kadınların eski bedenlerine sağlıklı bir şekilde kavuşmalarını da sağlıyor.

Bilinçli Hipnoz kadınlar için yalnızca gebelik ve doğum sonrası sorunlarda değil, âdet sancılarının giderilmesinden cinsel birleşme korkusuna, psikoseksüel sorunlardan menopoz şikâyetlerine kadar kadın sağlığını etkileyen her sorunda kullanılıyor.

Çocuk hastalıkları: Fiziksel ve zekâ gelişimi normal, ateşli bir hastalık veya idrar yolu enfeksiyonu geçirmeyen, organik bir sorunu olmayan çocuklarda zaman zaman görülen alt ıslatma sorununa hipnozla çözüm getiriliyor.

Bilinçli Hipnoz, tıbbın pek çok alanının yanı sıra, sigarayı bırakmadan depresyonu yenmeye, topluluk önünde konuşamamaktan tırnak yemeye kadar pek çok soruna çözüm getiriyor. Müezzinoğlu, hipnozla stresini kontrol etmeyi öğrenen öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olduğunu belirtiyor.

Bilinçli Hipnoz, hipnozun hangi alanlarda nasıl kullanıldığını göstermenin yanı sıra, hipnozla tedavi olmuş kişilerin görüşlerine ve seanslar sırasında kullanılan hipnoz telkin kalıplarına da yer verilen, hipnoz hakkında her şeyi bulabileceğiniz tek kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir