Nükteden Şakaya kitabını indir

Nükteden Şakaya
Duygu dünyamız nasıl? Kendimizden memnun muyuz? Son yıllarda toplumun her kesiminde sıklıkla rastladığımız asabi hareketler, gerginlikler, kutuplaşmalar, kavgalar Nasreddin Hoca’nın torunları olan bizlere yakışıyor mu, hayır! Peki çözüm ne? Çare esasen belli: Kendimizle barışmak, özümüze, kültürümüze, mizahımıza, hoşgörü âlemine, huzurlu gönül hayatımıza tereddütsüz, bir an önce dönmek.
Aslında biz “Mümine tebessüm sadakadır.” buyuran son ve en büyük Peygamberin ümmetiyiz. Dede Korkut’tan Ahmed Yesevi’ye Mevlâna’dan Yûnus Emre’ye uzanan bilgelerin kurduğu muhteşem ve zarif ‘müsamaha medeniyeti’ne sahibiz. Ecdadımız tebessümü hayatın vazgeçilmez alışkanlığı olarak benimsemiştir. Bu hâl, edebiyatımıza, sanatımıza, dinî hayatımıza, hatta mezar taşlarımıza bile yansımıştır.
Daha önce dört mizahî eseri yayımlanan Mehmet Nuri Yardım, yeni bir kitapla karşımızda. Duyduğu, işittiği, okuduğu, yaşadığı nükteleri sabırla ve titizlikle toplayan yazar, güldürürken düşündüren bu ilginç hatıraları okuyucularına sunuyor. Bütün zorluklarına rağmen hayatın güzel olduğuna işaret ediyor. Post Yayınları, ailece, keyifli bir şekilde okunacak kitabı sizlere sunuyor. Buyurun sofraya: Nükteden Şakaya!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir