Uygulamalarla Veri Bilimi & Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi kitabını indir

Uygulamalarla Veri Bilimi & Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi
Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi
 
Dijital dönüşümün etkisi, veri bilimi alanına olan ilgiyi her geçen gün arttırmaktadır. Bu artışa paralel olarak, veri bilimi üzerine kurulan web sitelerinin, üniversitelerde açılan veri bilimi odaklı derslerin, çevrim içi kurslarda sunulan veri bilimi eğitimlerinin, veri bilimi özellikleri içeren ulusal ve uluslararası Ar-Ge projelerinin sayıları da önemli oranda artmıştır. 
Günümüzde veri bilimine meraklı olan ve bu alanda bir şeyler yapmak isteyen on binlerce kişi, belirli bir amaç için üretilmiş hazır veri kümelerini indirmekte ve bunlar üzerinde veri bilimi uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu sürecin birçok avantajı olsa da, başından sonuna kadar tanımlanmış bir senaryo ortada olmadığı için kişinin veri bilimi çözümlerini neden yaptığı ile ilgili kafasında sürekli eksik parçalar kalmaktadır. Bu soruna çare olabilmek adına yazılan kitapta; Müşteri Hizmetleri, İnsan Kaynakları, Elektronik Ticaret, Sağlık Hizmetleri ve Enerji alanlarında günlük hayatta karşılaşabilecek veri bilimi problemleri senaryolar halinde tanımlanmış ve farklı veri bilimi yaklaşımları kullanılarak çözümleri üzerinde yönlendirmeler yapılmıştır. Kitap, senaryo ve uygulamaları ile sonuç odaklı olsa da yeri geldiğinde kapsayıcı teorik bilgiyi de içermekte olup, Makine Öğrenmesi, Veri Analitiği, Derin Öğrenme, Veri Madenciliği gibi lisans ve yüksek lisans derslerinde kaynak olarak kullanılabilir. 
Kitaptaki senaryolara ait çözümler, alanda yaygın kullanılan Python programlama dili ile kodlanmış ve açıklamaları ile birlikte verilmiştir. Kitabın her bölümünün sonunda, senaryoda işlenen konuların pekiştirilmesi ve okuyucuların araştırmaya teşvik edilmesi amacıyla sorular sorulmuştur.
 
İÇİNDEKİLER
 
Veri Bilimi Uygulamalarına Giriş
Problem Tanımı
Veri Hazırlama
Algoritma Seçimi
Veri Bilimi ve Python
Tavsiye Sistemleri Uygulamaları
İnsan Kaynakları Uygulamaları
Müşteri Hizmetleri Uygulamaları
Sağlık Hizmetleri Uygulamaları
Poliklinik Seçme ve Randevu Alma 
Doktora Yardımcı Olacak Bilgiler
Teşhis için Tıbbi Kontroller ve Tetkikler
Enerji Yönetimi Uygulamaları
Çalışma Soruları
Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir