Uygulamalı Uluslararası Ticaret kitabını indir

Uygulamalı Uluslararası Ticaret
Uluslararası ticaret; ödeme yöntemlerinden teslim şekillerine, pazar araştırmasından fiyatlandırmaya, sözleşme hazırlanmasından finansmana kadar son derece geniş alanda teknik bilgi gerektiren bir alandır. Bu kitapta uluslararası ticarete ilişkin tüm süreçler uygulamalı örnekler vasıtasıyla açıklanmış, teknik bilgiler okuyucunun daha kolay anlaması için teoriden mümkün olduğunca uzaklaşılarak sunulmuştur.

Uluslararası pazar araştırması, potansiyel müşterilere ulaşma, doğru fiyat tespiti, finansman kaynaklarına erişim, döviz kurlarının tahmini, sözleşme hazırlanırken dikkat edilecek hususlar, uluslararası ticarette kullanılan belgeler, gümrük süreçleri, taşıma modları ve ulaştırma modelleri, mal teslim ve ödeme yöntemleri, muhasebe ve vergilendirme konuları son derece sade ve anlaşılabilir bir dille açıklanmıştır. Ayrıca kitabın ekler kısmında uluslararası ticarette kullanılan tüm belgelerin birer örneği paylaşılmıştır.

Uluslararası ticaret yapmak isteyen girişimciler, üniversitelerin uluslararası ticaret bölümlerinde okuyan öğrenciler, uluslararası ticaretin saha uygulamalarını merak edenler için bu kitap rehber niteliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir